Rozptýlení staroušků

Každý máme své zájmy, koníčky, rozptýlení, které nám zpříjemňují život. A tak je to i u staroušků.

Někteří pokračují v „koníčkách“ z mládí, další si zase vytváří nové, přizpůsobené svému věku. Někdy by nás ani nenapadlo, že nás to na „stará“ kolena bude bavit. Díky nim je život pestřejší. Většinou i velice dobré pro mozek a tělo.

A jaké to jsou? Pojďme se na pár z nich podívat:

1.       Návštěvy – vnoučat, svých dětí, přátel, sousedů – patří to mezi nejlepší rozptýlení. Hezky si popovídají a přijdou na jiné myšlenky. Vyzjistí, co je nového a pokud je baví vařit nebo péct, mají dobrý důvod něco ukuchtit. Sami to totiž celé nesnědí a o návštěvě se po dobrotách jen „zapráší“. Jako např. když na návštěvu přijdeme my (viz. článek Návštěvy).

Ale pozor na dobu trvání návštěv – pokud je dlouhá, může je unavit (více rozepsáno ve facebookové skupině Naši staroušci). Raději tedy krátce a častěji.

2. Domácí mazlíček – většinou pes nebo kočka – je velice dobrým společníkem, staroušek se necítí sám, má se o koho starat, s kým si „povídat“. A i třeba jen díky němu se jde ven provětrat, „vyvenčit“.

Mí rodiče a prarodiče ale žádného psa nebo kočku nemají, nechtějí je a já to respektuji. Není to pro každého.

Ráda si přečtu vaše zážitky, zkušenosti s domácími mazlíčky u staroušků – stačí kliknout sem 😊.

3.       Různá cvičení, protažení, zdravotní cvičení – vždycky když píšu o pohybu, vzpomenu si na starší paní, která chodila pravidelně do protějšího domu na zdravotní cvičení. Vždy ji podpírala její známá. Pohyb je opravdu důležitý, jak to šlo, nevynechala žádnou hodinu.

4.       Túry, nordic walking – chůze s hůlkami je fajn. Už se těším, až si s babičkou takto spolu vyjdeme na procházku. Obzvlášť pro staroušky ideál.

5. Háčkování, pletenívyšívání – k tomu je potřeba hlavně dobrý zrak a hezky se u toho procvičí ruce. Vnoučátkům tak můžou udělat čepice, šály, rukavice a teď jsem koukala, že i háčkovaní plyšáci jsou velice oblíbené u mé malé neteřinky. A kdo nás to může naučit než naše babička, že? 😊

6.       Škola středního věku – znám docela dost lidí, kteří mají v plánu v důchodu navštěvovat tuto školu, moc se na to těší. A proč ne? 😊

7.       Čtení, sledování televize – např. ČT3 je fajn, staroušci zavzpomínají na mladá léta, i když někteří herci tady mezi námi nejsou. Jen pozor na příliš časté sledování zpráv, to se pak spíše všem přitíží………

8.       Koukání z okna – „kde se co šustne“.  Pozorují okolí, připadají si, že nejsou tak sami. Někdy to je pro ostatní nepříjemné, jsou neustále pod kontrolou, nemají žádné soukromí. Ale až staroušek umře si někteří smutně uvědomí, že jim to teď tam nikdo nehlídá….. Všechno má své.

Díky těmto uvedeným příkladům se můžete více sblížit se staroušky. Jsou i dobrým „tahákem“ pro dárky.

Vánoce jsou za rohem a chceme jim přece udělat radost😊.

A pokud vám tento článek nenapověděl, lepší, větší rozepsání najdete v mém eBooku zdarma Společný čas + bonus dárky pro staroušky.

description
  • eBook zdarma

    6 vyzkoušených rad a tipů, jak strávit spolu co nejefektivněji čas aneb jak se navzájem obohatit

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku :)
  • Povídání o staroušcích ve skupině :)